Oostkusttornooi 2017

Info

29e OOSTKUSTTORNOOI 2017

Het Oostkusttornooi 2017 wordt gespeeld met de schaakclubs van Knokke, Blankenberge en Bredene.

Het tornooi

Het tornooi bestaat uit 5 ronden:
- 3  klassieke ronden
- 4e  ronde met tijdshandicap
- 5e  ronde Blitz – Rapid
In de eerste vier ronden treedt elke club aan met een ploeg van 6 spelers. Dit moeten niet elke ronde dezelfde spelers zijn. Elke ploeg mag slechts één speler opstellen die méér dan 2000 Elo-punten heeft. Er zijn dus 18 spelers per ronde, verdeeld over 9 borden.
In de laatste ronde is het aantal spelers onbeperkt.
De winnaar van het tornooi is de club die na de eerste 4 ronden het meeste punten heeft verzameld.
In de eerste drie ronden levert winst per bord 3 punten op, remise 2 punten, verlies 1 punt en forfait 0 punten.
In de vierde ronde behaalt de ploeg met het meeste aantal bordpunten 15 punten, de tweede behaalt 12 punten en de derde 9 punten.
De vijfde ronde telt niet mee voor de puntentelling in het tornooi.
Vóór de aanvang van het tornooi bezorgt elke club een lijst van zijn deelnemende spelers, gerangschikt volgens Elo-sterkte, aan de twee andere clubs.
In de loop van het tornooi mogen spelers aan deze lijst worden toegevoegd.
De partijen starten om 20u en worden gespeeld in de lokalen van de deelnemende clubs. In onderling overleg worden datum en plaats bepaald. De ploegleiders moeten met hun ploegopstelling  ten laatste om 19u40 aanwezig zijn.
Drie klassieke ronden
Het speeltempo is 90’ plus 30” per zet.
De ploegopstelling moet gebeuren volgens Elo-sterkte.
De paringen gebeuren volgens een schema waarbij evenveel spelers van elke club spelen tegen spelers van de twee andere clubs en waarbij elke ploeg drie maal met wit speelt en drie maal met zwart.
Dit schema wordt aan elke club bezorgd.
Deze drie ronden tellen mee voor Elo-rating.
Ronde met tijdshandicap
Er worden 5 partijen gespeeld met elk een maximale speelduur van 30 minuten.
Hoe groter het verschil in Elo-sterkte, hoe groter de tijdshandicap:
Verschil             Minuten
0 – 50          15 - 15
51 – 100      16 - 14        
101 – 150    17 - 13
151 – 200    18 - 12
201 – 250    19 - 11
251 – 300    20 - 10
301 – 350    21 - 9
351 – 400    22 - 8
> 400          23 - 7
De paringen gebeuren met een hiervoor uitgewerkt computerprogramma.
Blitz – Rapid
Dit is een individuele ronde met geldprijzen.
Ze bestaat uit 7 partijen Zwitsers met oplopende speeltijd: ronde 1 en 2 vijf minuten per speler, ronde 3 en 4 tien minuten, ronde 5, 6 en 7 vijftien minuten.
Prijzen:                                         1. 30€.  2. 20€   3. 10€
Ratingprijzen:
1601 - 1800      1. 15€   2. 10€   3.  5€
1401 – 1600      1. 15€   2. 10€   3.  5€
≤ 1400              1. 15€   2. 10€   3.  5€
De prijzen zijn niet cumuleerbaar en worden niet doorgeschoven naar de volgende in de rangschikking.
Elke club draagt hiervoor 50€ bij.

Speeldata en plaatsen

ronde 1: maandag 13 februari 2017 te Blankenberge
ronde 2: dinsdag 25 april 2017 te Bredene
ronde 3: maandag 12 juni 2017 te Blankenberge
ronde 4: maandag 18 september 2017 te Blankenberge
ronde 5: dinsdag 24 oktober 2017 te Bredene

Lokalen:
Knokke: CC Scharpoord lokaal 200, Maxim Willemspad 1 (voorheen Meerlaan 32), 8300 Knokke.
Blankenberge: Bovenzaal CM, Weststraat 88, 8370 Blankenberge.
Bredene: Gemeenschapscentrum, Prinses Elisabethlaan 47, 8450 Bredene.

Ronde 1

              Behaalde punten
Bordnr.   Naam witspeler     Naam zwartspeler Uitslag A B C
1 A1 Gino De Smedt - B1 Maarten Passchyn 1-3 1 3 X
2 B2 Etienne Doom - C1 Peter Van Vlaenderen 1-3 X 1 3
3 C2 John Hoorne - A2 Maxim De Bisscop 1-3 3 X 1
4 B3 Francky Nolf - C3 Theo Hendrix 2-2 X 2 2
5 C4 Hugo Van Gompel - A3 Rens De Vent 2-2 2 X 2
6 A4 Dirk De Meyere - B4 Glenn Robson 1-3 1 3 X
7 C5 Willy Vantorre - A5 Oswald De Winne 1-3 3 X 1
8 A6 Ronny De Rous - B5 Luc Vandevelde 1-3 1 3 X
9 B6 Cedric Lequy - C6 Ronny Verlinde 3-1 X 3 1
              11 15 10

A=Blankenberge - B=Bredene - C=Knokke

Ronde 2

              Behaalde punten
Bordnr.   Naam witspeler     Naam zwartspeler Uitslag A B C
1 A1
Maarten Passchijn - B1 Peter Van Vlaenderen 3-1 3 1 X
2 B2 Theo Hendrix - C1 Benjamin Decrop 1-3 X 1 3
3 C2 Rens De Vent - A2 Hugo Roman 3-1 1 X 3
4 B3 Hugo Van Gompel - C3 Oswald De Winne 3-1 X 3 1
5 C4 Dirk De Meyere - A3 William Kiekens 2-2 2 X 2
6 A4 Glenn Robson - B4 Jean-Pierre Pannier 3-1 3 1 X
7 C5 Geert Bailleul - A5 Luc Vandevelde 2-2 2 X 2
8 A6 Cedric Lequy - B5 Willy Vantorre 2-2 2 2 X
9 B6 Dante Salazar - C6 ? 3-0 X 3 0
              13 11 11

A=Bredene - B=Knokke - C=Blankenberge

Ronde 3

              Behaalde punten
Bordnr.   Naam witspeler     Naam zwartspeler Uitslag A B C
1 A1 Piet Van Kerkhove - B1 Rens De Vent 2-2 2 2 X
2 B2 Renaat Vermeersch - C1 Maarten Passchyn 1-3 X 1 3
3 C2 Etienne Doom - A2 Paul Van Heuverbeke 2-2 2 X 2
4 B3 Oswald De Winne - C3 Francky Nolf 3-1 X 3 1
5 C4 Glenn Robson - A3 Theo Hendrix 2-2 2 X 2
6 A4 Hugo Van Gompel - B4 Dirk De Meyere 1-3 1 3 X
7 C5 Luc Vandevelde - A5 Jean-Pierre Pannier 1-3 3 X 1
8 A6 Dante Salazar - B5 Ronny De Rous 1-3 1 3 X
9 B6 Ludo Monset - C6 Cedric Lequy 1-3 X 1 3
              11 13 12

A=Knokke - B=Blankenberge - C=Bredene

Handicapsronde

  1ste ronde 2de ronde 3de ronde 4de ronde 5de ronde TOTAAL
Knokke 12 13 8 10 8 51
Bredene 12 14 16 16 16 74
Blankenberge 12 9 12 10 12 55

Eindstand

  1r 2r 3r handicap Tot
Blankenberge 11 11  13 12 47
Bredene 15 13 12 15 55
Knokke 10 11  11 9 41

Rapidronde Uitslagen

  Ronde 1      
1 Van Gompel Hugo - Passchyn Maarten 0-1
2 Dezutter Johan - De Winne Oswald 0-1
3 Salazar Dante - De Bisscop Maxim 0-1
4 Hendrix Theo - Desenfans Jacques 1-0
5 Vanderputte Jean-Pierre - Kiekens William 0-1
6 Pannier Jean-Pierre - De Meyere Kathleen 1-0
7 De Groote Michel - Nolf Franky 0-1
8 Bailleul Geert - Demarest Patrick 1-0
9 Strubbe Kenneth - 1 bye  
         
  Ronde 2      
1 Passchyn Maarten - Pannier Jean-Pierre 1-0
2 De Bisscop Maxim - Nolf Franky 1-0
3 De Winne Oswald - Hendrix Theo 1-0
4 Kiekens William - Strubbe Kenneth 1-0
5 Dezutter Johan - Bailleul Geert 0-1
6 De Meyere Kathleen - Van Gompel Hugo 1-0
7 Demarest Patrick - Salazar Dante 0-1
8 Desenfans Jacques - Vanderputte Jean-Pie 0-1
9 De Groote Michel - 1 bye  
         
  Ronde 3      
1 Kiekens William - Passchyn Maarten 1-0
2 Bailleul Geert - De Bisscop Maxim 0-1
3 Pannier Jean-Pierre - De Winne Oswald 0-1
4 Hendrix Theo - De Groote Michel 1-0
5 Nolf Franky - De Meyere Kathleen 1-0
6 Strubbe Kenneth - Salazar Dante 1-0
7 Vanderputte Jean-Pierre - Demarest Patrick 1-0
8 Van Gompel Hugo - Dezutter Johan 0-1
9 Desenfans Jacques - 1 bye  
         
  Ronde 4      
1 De Winne Oswald - Kiekens William 1-0
2 De Bisscop Maxim - Hendrix Theo 1-0
3 Passchyn Maarten - Bailleul Geert 1-0
4 Nolf Franky - Vanderputte Jean-Pie 1-0
5 De Meyere Kathleen - Strubbe Kenneth 0-1
6 De Groote Michel - Dezutter Johan 0-1
7 Salazar Dante - Desenfans Jacques 0-1
8 Demarest Patrick - Pannier Jean-Pierre 0-1
9 Van Gompel Hugo - 1 bye  
         
  Ronde 5      
1 De Winne Oswald - De Bisscop Maxim 0-1
2 Strubbe Kenneth - Passchyn Maarten 0-1
3 Kiekens William - Nolf Franky 1-0
4 Dezutter Johan - Vanderputte Jean-Pie 1-0
5 Hendrix Theo - Bailleul Geert 1-0
6 Desenfans Jacques - Pannier Jean-Pierre 1-0
7 Salazar Dante - Van Gompel Hugo 1-0
8 De Meyere Kathleen - De Groote Michel 1-0
9 Demarest Patrick - 1 bye  
         
  Ronde 6      
1 De Bisscop Maxim - Passchyn Maarten ス-ス
2 Nolf Franky - De Winne Oswald 1-0
3 Pannier Jean-Pierre - Kiekens William 0-1
4 Desenfans Jacques - Dezutter Johan 0-1
5 Strubbe Kenneth - Hendrix Theo 0-1
6 Bailleul Geert - Salazar Dante 1-0
7 Vanderputte Jean-Pierre - Van Gompel Hugo 1-0
8 De Groote Michel - Demarest Patrick 1-0
9 De Meyere Kathleen - 1 bye  
         
  Ronde 7      
1 Dezutter Johan - De Bisscop Maxim 0-1
2 Passchyn Maarten - Nolf Franky 1-0
3 Hendrix Theo - Kiekens William 0-1
4 De Winne Oswald - Desenfans Jacques 1-0
5 Bailleul Geert - De Meyere Kathleen 1-0
6 Vanderputte Jean-Pierre - Strubbe Kenneth 0-1
7 Salazar Dante - De Groote Michel 1-0
8 Van Gompel Hugo - Demarest Patrick 1-0
9 Pannier Jean-Pierre - 1 bye  

Rapidronde eindstand

N Naam ELO ClNr Ptn Res Buch
1 De Bisscop Maxim 1868 320 6.5    
2 Kiekens William 1685 307 6    
3 Passchyn Maarten 2052 307 5.5    
4 De Winne Oswald 1535 318 5    
5 Nolf Franky 1631 307 4 --- 30
6 Hendrix Theo 1690 351 4 --- 29
7 Strubbe Kenneth 0 351 4 --- 27.5
8 Bailleul Geert 1609 303 4 --- 26
9 Dezutter Johan 1924 351 4 --- 24
10 Pannier Jean-Pierre 1631 351 3 --- 24.5
11 Desenfans Jacques 1239 351 3 --- 24
12 Vanderputte Jean-Pierre 1207 307 3 --- 22
13 Salazar Dante 1440 351 3 --- 20
14 De Meyere Kathleen 1206 307 3 --- 19.5
15 Van Gompel Hugo 1592 351 2 --- 20
16 De Groote Michel 1180 351 2 --- 19.5
17 Demarest Patrick 1038 351 1    

Schaaktraining