Oostkusttornooi 2016

Info

28e OOSTKUSTTORNOOI 2016

Het Oostkusttornooi 2016 wordt gespeeld met de schaakclubs van Knokke, Blankenberge en Bredene.

Het tornooi

Het tornooi bestaat uit 5 ronden:
- 3 klassieke ronden
- 4e ronde met tijdshandicap
- 5e ronde Blitz – Rapid

In de eerste vier ronden treedt elke club aan met een ploeg van 6 spelers. Dit moeten niet elke ronde dezelfde spelers zijn. Elke ploeg mag slechts één speler opstellen, die méér dan 2000 Elo-punten heeft. Er zijn dus 18 spelers per ronde, verdeeld over 9 borden.
In de laatste ronde is het aantal spelers onbeperkt.

De winnaar van het tornooi is de club die na de eerste 4 ronden het meeste punten heeft verzameld.
In de eerste drie ronden levert winst per bord 3 punten op, remise 2 punten, verlies 1 punt en forfait 0 punten.
In de vierde ronde behaalt de ploeg met het meeste aantal bordpunten 15 punten, de tweede behaalt 12 punten en de derde 9 punten.
De vijfde ronde telt niet mee voor de puntentelling in het tornooi.

Drie klassieke ronden
Het speeltempo is 2u KO.
De ploegopstelling moet gebeuren volgens Elo-sterkte.
De paringen gebeuren volgens een schema waarbij evenveel spelers van elke club spelen tegen spelers van de twee andere clubs en waarbij elke ploeg drie maal met wit speelt en drie maal met zwart.
Dit schema wordt aan elke club bezorgd.
Deze drie ronden tellen mee voor Elo-rating.

Ronde met tijdshandicap
Er worden 5 partijen gespeeld met elk een maximale speelduur van 30 minuten.
Hoe groter het verschil in Elo-sterkte, hoe groter de tijdshandicap:
Verschil             Minuten
0 – 50                  15 - 15
51 – 100               16 - 14                 
101 – 150             17 - 13
151 – 200             18 - 12
201 – 250             19 - 11
251 – 300             20 - 10
301 – 350             21 - 9
351 – 400             22 - 8
401 – 450             23 - 7
451 – 500             24 - 6
> 500                   25 - 5
De paringen gebeuren met een hiervoor uitgewerkt computerprogramma.

Blitz – Rapid
Dit is een individuele ronde met geldprijzen.
Ze bestaat uit 7 partijen Zwitsers met oplopende speeltijd: ronde 1 en 2 vijf minuten per speler, ronde 3 en 4 tien minuten, ronde 5, 6 en 7 vijftien minuten.
De winnaar verdient 30€.
Ratingprijzen:    ≥ 1800               1. 15€   2. 10€   3. 5€
                            1500 – 1799   1. 15€   2. 10€   3. 5€
                         < 1500              1. 15€   2. 10€   3. 5€

Speeldata en plaatsen
ronde 1: maandag 14 maart 2016 te Blankenberge
ronde 2: dinsdag 3 mei 2016 te Bredene
ronde 3: maandag 6 juni 2016 te Blankenberge (gastclub Knokke)
ronde 4: vrijdag 16 september 2016 te Knokke
ronde 5: vrijdag 21 oktober 2016 te Blankenberge (onder voorbehoud)

Lokalen:
Knokke: CC Scharpoord lokaal 105, Maxim Willemspad 1 (voorheen Meerlaan 32), 8300 Knokke.
Blankenberge: Bovenzaal CM, Weststraat 88, 8370 Blankenberge.
Bredene: Gemeenschapscentrum, Prinses Elisabethlaan 47, 8450 Bredene.

Ronde 1

Maandag 14 maart 2016

A = Blankenberge B = Bredene C = Knokke

              Behaalde punten
Bordnr.   Naam witspeler     Naam zwartspeler Uitslag A B C
1 A1 Oswald De Winne - B1 Francky Nolf 2-2 2 2 X
2 B2 Etienne Doom - C1 Seljani Vebiji 3-1 X 3 1
3 C2 Peter Van Vlaenderen - A2 Dirk De Meyere 3-1 1 X 3
4 B3 Guido Podevijn - C3 Paul Van Heuverbeke 3-1 X 3 1
5 C4 John Hoorne - A3 Nico Demoen 2-2 2 X 2
6 A4 Ronny De Rous - B4 Anita Bruyneel 3-1 3 1 X
7 C5 Theo Hendrix - A5 Marc De Keyser 3-1 1 X 3
8 A6 Ludo Monset - B5 Jean-Pierre Vanderputte 3-1 3 1 X
9 B6 Kathleen De Meyere - C6 Paul Depaepe 3-1 X 3 1
              12 13 11

Ronde 2

Dinsdag 3 mei 2016

A = Bredene B = Knokke C = Blankenberge

              Behaalde punten
Bordnr.   Naam witspeler     Naam zwartspeler Uitslag A B C
1 A1 Maarten Passchijn - B1 Sela Vebiji 2-2 2 2 X
2 B2 Peter Van Vlaenderen - C1 Oswald De Winne 3-1 X 3 1
3 C2 Dirk De Meyere - A2 Francky Nolf 1-3 3 X 1
4 B3 John Hoorne - C3 Geert Bailleul 2-2 X 2 2
5 C4 Nico Demoen - A3 Etienne Doom 3-1 1 X 3
6 A4 Anita Bruyneel - B4 Theo Hendrix 1-3 1 3 X
7 C5 Ronny De Rous - A5 Björn Dewulf 3-1 1 X 3
8 A6 Kizzy Wouters - B5 Jean-Pierre Pannier 1-3 1 3 X
9 B6 Hugo Van Gompel - C6 Emiel Ballegeer 3-1 X 3 1
              9 16 11

Ronde 3

Maandag 6 juni 2016

A = Knokke B = Blankenberge C = Bredene

              Behaalde punten
Bordnr.   Naam witspeler     Naam zwartspeler Uitslag A B C
1 A1 Peter Van Vlaenderen - B1 Renaat Vermeersch 2-2 2 2 X
2 B2 Willi Luy - C1 Nolf Francky 2-2 X 2 2
3 C2 Etienne Doom - A2 Piet Vankerkhove 1-3 3 X 1
4 B3 Dirk De Meyere - C3 Guido Podevijn 2-2 X 2 2
5 C4 Anita Bruyneel - A3 Paul Vanheuverbeke 1-3 3 X 1
6 A4 Theo Hendrix - B4 Nico Demoen 3-1 3 1 X
7 C5 Björn Dewulf - A5 Jean-Pierre Pannier 3-1 1 X 3
8 A6 Hugo Van Gompel - B5 Ronny De Rous 3-1 3 1 X
9 B6 Marc De Keyser - C6 Kathleen De Meyere 1-3 X 1 3
              15 9 12

Handicapsronde

Op maandag 12 september ging de handicapsronde door te Blankenberge. Deze ronde werd gewonnen door de ploeg van Blankenberge vóór Breden en Knokke. Knokke kon evenwel niet meer bedreigd worden voor de eindzege van het Oostkusttornooi editie 2016. Blankenberge komt nog net voor Bredene in de einduitslag.

  1ste ronde 2de ronde 3de ronde 4de ronde 5de ronde TOTAAL
Knokke 10 12 14 11 8 55
Bredene 9 12 11 15 14 61
Blankenberge 17 12 11 10 14 64

Eindstand Oostkust 2016

  1r 2r 3r handicap Tot
Blankenberge 12  11  9  15  47
Bredene 13  9 12  12  46
Knokke  11  16 15 9  51

Rapidronde

  Ronde 1       
1 Pannier Jean-Pierre - Passchyn Maarten 0-1
2 Dezutter Johan - Demoen Nico ス-ス
3 Van Gompel Hugo - De Vent Rens 0-1
4 Van Heuverbeke Paul - Podevijn Guido 1-0
5 De Rous Ronny - Roman Hugo 0-1
6 Hoorne John - Vandevelde Luc 1-0
7 Bruyneel Anita - Doom Etienne 1-0
8 Kiekens William - Salazar Dante 1-0
9 Verlinde Ronny - Nolf Franky 0-1
10 Luy Willi - Desenfans Jacques 1-0
11 Vanderputte Jean-Pierre - Bernaert Michael 0-1
12 Hendrix Theo - De Meyere Kathleen ス-ス
13 Strubbe Kenneth - De Meyere Dirk 0-1
         
  Ronde 2         
1 Passchyn Maarten - Kiekens William 0-1
2 De Vent Rens - Luy Willi 1-0
3 Nolf Franky - Van Heuverbeke Paul 1-0
4 Roman Hugo - Bruyneel Anita 0-1
5 Bernaert Michael - Hoorne John 1-0
6 De Meyere Dirk - Dezutter Johan ス-ス
7 Demoen Nico - Hendrix Theo 1-0
8 De Meyere Kathleen - Pannier Jean-Pierre 0-1
9 Doom Etienne - Verlinde Ronny 1-0
10 Salazar Dante - Van Gompel Hugo ス-ス
11 Podevijn Guido - Vanderputte Jean-Pierre 1-0
12 Desenfans Jacques - De Rous Ronny 0-1
13 Vandevelde Luc - Strubbe Kenneth ス-ス
         
  Ronde 3         
1 Bruyneel Anita - De Vent Rens ス-ス
2 Kiekens William - Nolf Franky 1-0
3 De Meyere Dirk - Bernaert Michael 1-0
4 Van Heuverbeke Paul - Demoen Nico 1-0
5 Luy Willi - Passchyn Maarten 0-1
6 Dezutter Johan - Doom Etienne 1-0
7 Pannier Jean-Pierre - Roman Hugo 0-1
8 Hoorne John - Podevijn Guido ス-ス
9 De Rous Ronny - Vandevelde Luc 1-0
10 Hendrix Theo - Salazar Dante 0-1
11 Van Gompel Hugo - De Meyere Kathleen 1-0
12 Strubbe Kenneth - Verlinde Ronny 0-1
13 Vanderputte Jean-Pierre - Desenfans Jacques 0-1
         
  Ronde 4       
1 De Vent Rens - Kiekens William ス-ス
2 Bruyneel Anita - De Meyere Dirk 0-1
3 Passchyn Maarten - De Rous Ronny 1-0
4 Roman Hugo - Dezutter Johan 1-0
5 Bernaert Michael - Van Heuverbeke Paul 0-1
6 Nolf Franky - Hoorne John 1-0
7 Demoen Nico - Salazar Dante 0-1
8 Podevijn Guido - Van Gompel Hugo 1-0
9 Doom Etienne - Pannier Jean-Pierre 1-0
10 Verlinde Ronny - Luy Willi 1-0
11 Desenfans Jacques - Hendrix Theo ス-ス
12 De Meyere Kathleen - Strubbe Kenneth 0-1
13 Vandevelde Luc - Vanderputte Jean-Pierre 1-0
         
  Ronde 5         
1 Kiekens William - De Meyere Dirk 0-1
2 Van Heuverbeke Paul - Passchyn Maarten 0-1
3 Nolf Franky - De Vent Rens ス-ス
4 Podevijn Guido - Roman Hugo 0-1
5 Salazar Dante - Bruyneel Anita 0-1
6 Dezutter Johan - Bernaert Michael ス-ス
7 De Rous Ronny - Doom Etienne 0-1
8 Hoorne John - Verlinde Ronny 1-0
9 Van Gompel Hugo - Vandevelde Luc 0-1
10 Strubbe Kenneth - Desenfans Jacques 0-1
11 Luy Willi - Demoen Nico 0-1
12 Hendrix Theo - Pannier Jean-Pierre 0-1
13 Vanderputte Jean-Pierre - De Meyere Kathleen 1-0
         
  Ronde 6      
1 De Meyere Dirk - Roman Hugo ス-ス
2 Passchyn Maarten - Nolf Franky 1-0
3 Bruyneel Anita - Kiekens William 0-1
4 De Vent Rens - Van Heuverbeke Paul 1-0
5 Doom Etienne - Bernaert Michael 0-1
6 Vandevelde Luc - Dezutter Johan 0-1
7 Desenfans Jacques - Hoorne John 0-1
8 Demoen Nico - Podevijn Guido 1-0
9 Pannier Jean-Pierre - Salazar Dante 0-1
10 Verlinde Ronny - De Rous Ronny 0-1
11 Strubbe Kenneth - Van Gompel Hugo 0-1
12 Vanderputte Jean-Pierre - Hendrix Theo 0-1
13 De Meyere Kathleen - Luy Willi 1-0ff
         
  Ronde 7         
1 De Meyere Dirk - Passchyn Maarten 0-1
2 Roman Hugo - De Vent Rens 1-0
3 Kiekens William - Dezutter Johan 1-0
4 Hoorne John - Demoen Nico 1-0
5 Salazar Dante - Nolf Franky 0-1
6 Bernaert Michael - Bruyneel Anita 1-0
7 Van Heuverbeke Paul - Doom Etienne 0-1
8 De Rous Ronny - Van Gompel Hugo 1-0
9 Podevijn Guido - Vandevelde Luc ス-ス
10 Verlinde Ronny - Desenfans Jacques 1-0
11 Hendrix Theo - Strubbe Kenneth 1-0
12 Pannier Jean-Pierre - Vanderputte Jean-Pierre 0-1
13 De Meyere Kathleen - Luy Willi 1-0ff

Eindstand

N Naam ELO V/M Ptn P Res S B Kash Buch
1 Passchyn Maarten 2042 M 6.0 7        
2 Kiekens William 1665 M 5.5 7 --- 23.25    
3 Roman Hugo 1730 M 5.5 7 --- 19.50    
4 De Meyere Dirk 1613 M 5.0 7        
5 Nolf Franky 1659 M 4.5 7 --- 16.25    
6 Bernaert Michael 1635 M 4.5 7 --- 15.75    
7 De Vent Rens 1862 M 4.5 7 --- 14.25    
8 Hoorne John 1670 M 4.5 7 --- 13.50    
9 Doom Etienne 1666 M 4.0 7 1.0      
10 De Rous Ronny 1508 M 4.0 7 0.0      
11 Bruyneel Anita 1429 V 3.5 7 --- 15.25    
12 Dezutter Johan 1939 M 3.5 7 --- 13.50    
13 Salazar Dante 1422 M 3.5 7 --- 9.75 10 24.5
14 Demoen Nico 1584 M 3.5 7 --- 9.75 10 22.5
15 Van Heuverbeke Paul 1746 M 3.0 7 --- 11.00    
16 Podevijn Guido 1521 M 3.0 7 --- 8.25    
17 Vandevelde Luc 1487 M 3.0 7 --- 6.75    
18 Verlinde Ronny 1384 M 3.0 7 --- 6.00    
19 Hendrix Theo 1627 M 3.0 7 --- 5.50    
20 Desenfans Jacques 1308 M 2.5 7 --- 5.00    
21 Van Gompel Hugo 1536 M 2.5 7 --- 4.75    
22 De Meyere Kathleen 1205 V 2.5 7 --- 3.00    
23 Vanderputte Jean-Pierre 1259 M 2.0 7 1.0      
24 Pannier Jean-Pierre 1608 M 2.0 7 0.0      
25 Strubbe Kenneth 0 M 1.5 7        
26 Luy Willi 1640 M 1.0 5        

Schaaktraining