Oostkusttornooi 2017

Info

29e OOSTKUSTTORNOOI 2017

Het Oostkusttornooi 2017 wordt gespeeld met de schaakclubs van Knokke, Blankenberge en Bredene.

Het tornooi

Het tornooi bestaat uit 5 ronden:
- 3  klassieke ronden
- 4e  ronde met tijdshandicap
- 5e  ronde Blitz – Rapid
In de eerste vier ronden treedt elke club aan met een ploeg van 6 spelers. Dit moeten niet elke ronde dezelfde spelers zijn. Elke ploeg mag slechts één speler opstellen die méér dan 2000 Elo-punten heeft. Er zijn dus 18 spelers per ronde, verdeeld over 9 borden.
In de laatste ronde is het aantal spelers onbeperkt.
De winnaar van het tornooi is de club die na de eerste 4 ronden het meeste punten heeft verzameld.
In de eerste drie ronden levert winst per bord 3 punten op, remise 2 punten, verlies 1 punt en forfait 0 punten.
In de vierde ronde behaalt de ploeg met het meeste aantal bordpunten 15 punten, de tweede behaalt 12 punten en de derde 9 punten.
De vijfde ronde telt niet mee voor de puntentelling in het tornooi.
Vóór de aanvang van het tornooi bezorgt elke club een lijst van zijn deelnemende spelers, gerangschikt volgens Elo-sterkte, aan de twee andere clubs.
In de loop van het tornooi mogen spelers aan deze lijst worden toegevoegd.
De partijen starten om 20u en worden gespeeld in de lokalen van de deelnemende clubs. In onderling overleg worden datum en plaats bepaald. De ploegleiders moeten met hun ploegopstelling  ten laatste om 19u40 aanwezig zijn.
Drie klassieke ronden
Het speeltempo is 90’ plus 30” per zet.
De ploegopstelling moet gebeuren volgens Elo-sterkte.
De paringen gebeuren volgens een schema waarbij evenveel spelers van elke club spelen tegen spelers van de twee andere clubs en waarbij elke ploeg drie maal met wit speelt en drie maal met zwart.
Dit schema wordt aan elke club bezorgd.
Deze drie ronden tellen mee voor Elo-rating.
Ronde met tijdshandicap
Er worden 5 partijen gespeeld met elk een maximale speelduur van 30 minuten.
Hoe groter het verschil in Elo-sterkte, hoe groter de tijdshandicap:
Verschil             Minuten
0 – 50          15 - 15
51 – 100      16 - 14        
101 – 150    17 - 13
151 – 200    18 - 12
201 – 250    19 - 11
251 – 300    20 - 10
301 – 350    21 - 9
351 – 400    22 - 8
> 400          23 - 7
De paringen gebeuren met een hiervoor uitgewerkt computerprogramma.
Blitz – Rapid
Dit is een individuele ronde met geldprijzen.
Ze bestaat uit 7 partijen Zwitsers met oplopende speeltijd: ronde 1 en 2 vijf minuten per speler, ronde 3 en 4 tien minuten, ronde 5, 6 en 7 vijftien minuten.
Prijzen:                                         1. 30€.  2. 20€   3. 10€
Ratingprijzen:
1601 - 1800      1. 15€   2. 10€   3.  5€
1401 – 1600      1. 15€   2. 10€   3.  5€
≤ 1400              1. 15€   2. 10€   3.  5€
De prijzen zijn niet cumuleerbaar en worden niet doorgeschoven naar de volgende in de rangschikking.
Elke club draagt hiervoor 50€ bij.

Speeldata en plaatsen

ronde 1: maandag 13 februari 2017 te Blankenberge
ronde 2: dinsdag 25 april 2017 te Bredene
ronde 3: maandag 12 juni 2017 te Blankenberge
ronde 4: maandag 18 september 2017 te Blankenberge
ronde 5: dinsdag 24 oktober 2017 te Bredene

Lokalen:
Knokke: CC Scharpoord lokaal 200, Maxim Willemspad 1 (voorheen Meerlaan 32), 8300 Knokke.
Blankenberge: Bovenzaal CM, Weststraat 88, 8370 Blankenberge.
Bredene: Gemeenschapscentrum, Prinses Elisabethlaan 47, 8450 Bredene.

Ronde 1

              Behaalde punten
Bordnr.   Naam witspeler     Naam zwartspeler Uitslag A B C
1 A1 Gino De Smedt - B1 Maarten Passchyn 1-3 1 3 X
2 B2 Etienne Doom - C1 Peter Van Vlaenderen 1-3 X 1 3
3 C2 John Hoorne - A2 Maxim De Bisscop 1-3 3 X 1
4 B3 Francky Nolf - C3 Theo Hendrix 2-2 X 2 2
5 C4 Hugo Van Gompel - A3 Rens De Vent 2-2 2 X 2
6 A4 Dirk De Meyere - B4 Glenn Robson 1-3 1 3 X
7 C5 Willy Vantorre - A5 Oswald De Winne 1-3 3 X 1
8 A6 Ronny De Rous - B5 Luc Vandevelde 1-3 1 3 X
9 B6 Cedric Lequy - C6 Ronny Verlinde 3-1 X 3 1
              11 15 10

A=Blankenberge - B=Bredene - C=Knokke

Ronde 2

              Behaalde punten
Bordnr.   Naam witspeler     Naam zwartspeler Uitslag A B C
1 A1
Maarten Passchijn - B1 Peter Van Vlaenderen 3-1 3 1 X
2 B2 Theo Hendrix - C1 Benjamin Decrop 1-3 X 1 3
3 C2 Rens De Vent - A2 Hugo Roman 3-1 1 X 3
4 B3 Hugo Van Gompel - C3 Oswald De Winne 3-1 X 3 1
5 C4 Dirk De Meyere - A3 William Kiekens 2-2 2 X 2
6 A4 Glenn Robson - B4 Jean-Pierre Pannier 3-1 3 1 X
7 C5 Geert Bailleul - A5 Luc Vandevelde 2-2 2 X 2
8 A6 Cedric Lequy - B5 Willy Vantorre 2-2 2 2 X
9 B6 Dante Salazar - C6 ? 3-0 X 3 0
              13 11 11

A=Bredene - B=Knokke - C=Blankenberge

Ronde 3

              Behaalde punten
Bordnr.   Naam witspeler     Naam zwartspeler Uitslag A B C
1 A1 Piet Van Kerkhove - B1 Rens De Vent 2-2 2 2 X
2 B2 Renaat Vermeersch - C1 Maarten Passchyn 1-3 X 1 3
3 C2 Etienne Doom - A2 Paul Van Heuverbeke 2-2 2 X 2
4 B3 Oswald De Winne - C3 Francky Nolf 3-1 X 3 1
5 C4 Glenn Robson - A3 Theo Hendrix 2-2 2 X 2
6 A4 Hugo Van Gompel - B4 Dirk De Meyere 1-3 1 3 X
7 C5 Luc Vandevelde - A5 Jean-Pierre Pannier 1-3 3 X 1
8 A6 Dante Salazar - B5 Ronny De Rous 1-3 1 3 X
9 B6 Ludo Monset - C6 Cedric Lequy 1-3 X 1 3
              11 13 12

A=Knokke - B=Blankenberge - C=Bredene

Tussenstand

  1r 2r 3r handicap Tot
Blankenberge 11 11  13   35
Bredene 15 13 12   40
Knokke 10 11  11   32

Schaaktraining